Izvođač


SONJA JAUKOVIĆ

SONJA JAUKOVIĆ

Glumica

Ansambl: Drama

Status: Prvakinja (penzionerka)

 

MESTO ROĐENjA: Beograd

 

OBRAZOVANjE: Diplomirala FDU u Beogradu u klasi profesora…

 Nastavite

Trenutni programi


Nijedan program se trenutno ne pokreće.

Glumica

Ansambl: Drama

Status: Prvakinja (penzionerka)

 

MESTO ROĐENjA: Beograd

 

OBRAZOVANjE: Diplomirala FDU u Beogradu u klasi profesora Minje Dedića i Milenka Maričića; apsolvent francuske književnosti na Filološkom fakultetu u Beogradu.

 

ČLANICA NARODNOG POZORIŠTA OD: 1969. godine

Prvakinja Drame od 1980. godine

 

ZNAČAJNIJA UMETNIČKA OSTVARENjA (glavne i naslovne uloge):

Dženi (Sve zbog bašte E. Olbija)

Džen Sejmor (Henrih VIII i njegovih pet žena H. Gresikera)

Greta (Guba Hajnriha Bela)

Julija (Patka iz vrta kralja Gustava Z. Popovića)

Polja (Malograđani M. Gorkog)

Miluša (Međa vuka manitoga M. Bećkovića)

Lizanka (Nevolje zbog pameti A.S. Gribojedova)

Paulina (Zimska bajka) Šekspir

Nadežda Mandeljštam (Strah i nada Nadežde Mandeljštam P.Perišića)

Hana (Memorandum V. Hamela)

Kanina (Volpone B. Džonsona)

Katarina Ivanovna (Braća Karamazovi F. M. Dostojevskog)

Danica (Kosovska hronika R. Đurića)

Klitemnestra (Orestija Eshila)

Vojvotkinja od Malfija

Ebi (Čežnja pod brestovima J. O. Nila)

Serafina (Tetovirana ruža T. Vilijamsa)

Sarka (Ožalošćena porodica B. Nušića)

Kneginja Milica (Poslednja bitka kneginje Milice Slobodan Žikić)

Andromaha (Trojanke Eshila)

Ajlin (Sakati Bili  M. Mekdone)

Sofija Lasova (Cijanid u pet P. Kohouta)

Jevrosima (Maksim Crnojević S. Stojanovića)

Dadilja (Romeo i Julija) Šekspir

Ana (Brzina tame Stiv Tešić)

Laura (U agoniji Krleža)

 

MONODRAME:

Ne znaš ti njig (po M. Bećkoviću)

Marija i Ana (po V. Ivanoviću)

Strah od ljubavi, po romanu "Darina" Leposave Jovanović

 

TV DRAME:

Ujež (Vida Ogjenović)

Raj (Petar Zec)

Hleb i so (Petar Zec)

Nadežda Petrović (Branka Bogdanov)

M.V. Vasko Ivanović (Milo Đukanović)

 

TV SERIJE:

Idemo dalje (Z. Šotra)

Oriđinali (Ž.Nikolić)

Sve će to narod pozlatiti (B.Ćorković)

Đavolje merdevine (V. Slijepčević)

Lisice (G. Stojanović)

Greh njene majke

Ranjeni orao

Selo gori a baba se češlja

 

FILM:

Čudo neviđeno (Ž. Nikolić

13. juli (B. Šarenović)

Zaboravljeni (D. Bajić)

U ime oca i sina (B. Nikolić)

Učestvovala u više od sto emisija dramskog programa Radio Beograda.

 

Izvor: www.narodnopozoriste.rs 

 

Preporuke


Prijavite se na naš newsletter!

Budite prvi koji će dobiti infromacije u vezi svih najboljih predstojećih događaja